Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Fier, Apeli shpall të pafajshëm prokurorin Vukaj

Nga Ejona 0

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda shpalli të pafajshëm prokurorin e Fierit, Petrit Vukaj

Më herët shkalla e lartë e Krimeve të Rënda kishte shpallur më herët 18 muaj dënimin me shërbim prove, si dhe heqje të së drejtës për të ushtruar funksione publike për 5 vjet për prokurorin Vukaj.

Sipas Apelit të Krimeve të Rënda, nuk ka prova që vëretojnë dyshimet se ai është paguar nga vëllai i një të arrestuari për të kërkuar dënim më të butë ndaj tij.

Dosja për të cilën u dyshua prokurori Vukaj kishte lidhje me një aksident për të cilin ndodhet i arrestuar Elton Xhemali.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej