Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

Fëmija kamikaz, dështon sulmi me bombë në Gjermani

Nga Klodiana 0

Një 12-vjeçar gjermano-irakian, tentoi të shpërthente një bombë me mjete të mprehta në tregun e Krishtlindjeve në Ludwigshafen të Gjermanisë juglindore më 26 nëntor.

Bomba artizanale e prodhuar nga vetë i mituri nuk shpërtheu për shkak të një defekti të fitilit. Sipas medias gjermane, djali që përshkruhet si tepër i radikalizuar, ishte udhëzuar nga një militant i ISIS.

E përjaveshmja “Fokus” bën të ditur se sulmi do të ndodhte më 26 nëntor, pikërisht kur hapet pjesa më e madhe e tregjeve të Krishtlindjeve në Gjermani.

Bomba artizanale ishte fshehur në një çantë e cila më pas u gjet në 5 dhjetor në një shkurre pranë Komunës së Ludwigshafen, nga një kalimtar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej