Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Familjet e pastreha paralajmërojnë protestë para Kuvendit: Rrisni buxhetin e strehimit

Nga Skenderi 0

Disa familje të pastreha  nga qyteteti i Elbasanit kanë paralajmëruar se do të protestojnë sot në orën 10:00 përpara kuvendit të Shqipërisë për rritjen e buxhetit të strehimit.

Kjo protestë vjen ditën e sotmë pasi në seancën Parlamentare të kësaj të ejnteje do të diskutohet nen për nen projektbuxheti për vitin 2017.

Lajmi për këtë protestë bëhet i ditur nga Levizja Rinore Egjyptiane & Rome e cila në faqen e saj zyrtare në facebook shkruan:

Nisja e familjeve të pastreha nga Elbasani drejt Tiranës për të protestuar para Kuvendit në orën10:00, për rritjen e buxhetit të strehimit. Sot në axhendën e kuvendit është shqyrtimi nen për nen i projektbuxhetit për 2017-ën.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej