Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Europa League/ Skënderbeu kundër Dinamos së Zagrebit, Shkëndija përballë Milanit

Nga Media 0

Shorti i Europa League rezervoi kundërshtar shumë të vështirë për Skënderbeun, që do të përballet me kroatët e Dinamos së Zagrebit, ndërkohë që Shkëndija do të ketë përballë 7 herë kampionët e Europës, Milanin.

Në Nion të Zvicrës u hodh shorti për fazën “playoff” të Europa League, ku u përcaktuan 22 sfidat.

Ndeshjet e para do të luhen në 17 gusht, ndërsa ato të kthimit në 24 gusht.

Shkëndija-Milan

Vardar-Fenerbahçe

Ajax-Rosenborg

Osijek-Austria Wien

Crvena zvezda-Krasnodar

Altach-M. Tel-Aviv

BATE-Olexandriya

Club Brugge-AEK

Marítimo-Dynamo Kyiv

Dinamo Zagreb-Skënderbeu

Ludogorets-Suduva

Panathinaikos-Athletic

Apollon-Midtjylland

Domzale-Marseille

Partizan-Videoton

FH-Braga

Everton-Hajduk Split

Utrecht-Zenit

Legia-Sheriff

Viitorul-Salzburg

Plzen-AEK Larnaca

PAOK-Ostersund.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej