Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Elbasan/ Ushtruan dhunë ndaj bashkëshorteve, policia arreston dy persona

Nga Rexhina Biba 0

Policia e Elbasanit ka arrestuar dy persona nën akuzën e dhunës në familje.

Shkëlqim Mici, 48 vjeç dyshohet të ketë ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj ish-bashkëshortes së tij shtetases G.Z, 49 vjeçe.

Ndërsa Arjan Pepa 43 vjeç, akuzohet për të njëjtën vepër penale ndaj gruas së tij shtetases S.P, 34 vjeçe.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Dhuna në familje” parashikuar nga neni 130/a i Kodit Penal.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej