Ka than' i moçmi: 

Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë."

                                                                                                 - Mit'hat Frashëri

Edhe sikur ai që është në baltë të mos dojë të dalë prej saj, nxirre njëherë, pastaj të bëjë ç’të dojë (film)

Nga Media 0

Nga Artan Fuga

Z. Lad Trota, miku im në Facebook, nga Kukësi me njerëz me vlera dhe fisnikë, kohë më parë kishte vendosur në wall-in e tij këtë video që më bëri përshtypje tëjashtëzakonshme. Ja kërkova, me leje, ta ribotoj edhe unë. Më lejoi me fisnikëri.

Cfarë shijeje burrërore dhe të zgjuar paska Lad Trota!!! Epope e përpjekjes njerëzore për t’ia dalë mbanë!

Jetën për të mos lënë njeri në baltë!

Shpirti kundër baltës!

Njeriu mbi llucën!

Solidariteti pa interes.

Bëje të mirën duke e nxjerrë nga lluca dhe lëre të bredhi pyjeve, pa interes!

O Zot, këto vlera i gjen atje ku është njeriu, jashtë karrierizmit, idiotësive për të bërë para duke mashtruar të tjerët, larg politizimeve egoiste, larg konfliktit të interesit që u ka krimbur jetën atyre që nuk dinë veçse paranë, lekun, fitimin.

Awesome

Awesome

Posted by Amazing on Monday, September 18, 2017

 

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej