Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

E paketuar dhe gati për ta trafikuar në Greqi, bllokohen 300 kg kanabis në Gjirokastër, 7 në pranga

Nga Klodiana 0

Policia ka goditur një tjetër rast të trafikut të lëndëve narkotike. Mesditën e sotme raportohet se është zbuluar një sasi e madhe marijuane në tentativë për ta trafikuar drejt Greqisë.

Rreth 300 kg kanabis e paketuar u zbulua në një kasolle të braktisur në fshatin Dritë fare pranë kufirit me Greqinë.

Para zbulimit të sasisë së kanabisit të braktisur janë kapur 7 persona nga fshati Picar në Gjirokastër të cilët mendohet se do të transportonin sasinë e kanabisit drejt Greqisë.

Në javët e fundit janë goditur disa raste të trafikut të kanabisit nga Shqipëria në Greqi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej