Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Duka këshillon Ramën për bujqësinë: Referoju fakteve dhe investo

Nga Klodiana 0

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, shprehet se  Rama, ose nuk i njeh fare problemet e bujqësisë dhe të fermerëve ose politika e bën të flasë kështu.

Gjatë takimit që kryeministrit Rama bëri me fermerët e Peqinit, deklaroi se në 25 vite nuk u mor asnjë titull pronësie, Duka shprehet se që në 2005, 80-82% e familjeve fermere i kanë marrë çertifikatat e pronësisë.

“Nëse vertetë doni te keni rezultate te mira, duhet të pastroni të paktën 20 mijë kilometra në vit, prandaj ju sugjeroj që përgjatë deklaratave tuaja mediatike t’i referoheni fakteve dhe ekspertizës profesionale”, është shprehur Duka. 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej