Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Dua Lipa u mëson shqip moderatorëve britanik (video)

Nga Rexhina Biba 0

dua

E ftuar në emisionin e përjavshëm “Sunday Brunch”, këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa i ka mësuar moderatorëve Tim dhe Simon si të thonë “faleminderit” dhe “mirëdita”.

Në fillim moderatorët kanë pyetur Duan nëse flet shqip dhe më pas i kanë shërbyer byrek me spinaq, si ushqimin e preferuar të këngëtares. Kur ata i kërkojnë asaj t’i mësojë të flasin shqip ajo i mëson të falenderojnë duke i thënë “faleminderit” për ushqimin.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>