Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dokumenti/ Zbardhen akuzat e prokurorisë për Tahirin (foto)

Nga Klodiana 0

Zbardhen akuzat e prokurorisë në kërkesën për arrestimin e ish-ministrit Saimir Tahiri.

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri akuzohet për trafik droge në bashkëpunim në grup të strukturuar krimin dhe korrupsion pasiv i funksionarëve të lartë shtetëror.

Nga hetimet rezulton se Moisi Habilaj ka përfituar nga lidhjet e ngushta me Tahirin kundrejt shpërblimeve, ndërsa dyshohet se ka siguruar paprekshmërinë e grupit kriminal, që vepronte në trafikun e drogës Shqipëri-Itali.

Në 2014 Saimir Tahiri ka dalë nga shteti tre herë së bashku me Artan Habilajt, të cilit i ka shitur makinën.

/Raport

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej