Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

“Demi” i Prillit

Nga Klodiana 0

Një premtim i rrallë ndonjëherë është dhënë në Këshillin Kombëtar në vitin 2004.

Me këmbëngulje të madhe Akil Kraja shprehet “kam lindur në muajin prill dhe si çdo “dem” i shkoj gjithmonë deri në fund çdo luftimi.”

Meqë ishte një “dem” i Prillit dhe jo i Majit uroj të ketë goditur në shenjë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej