Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Çmimet “Country”, Beyonce “djeg” skenën

Nga Klodiana 0

Mbretëresha e popit dhe R&B, Beyonce,  rrëmbeu të gjithë vëmendjen e edicionit te 50 të ceremonisë së çmimeve “Country”. Një performancë mbresëlënëse me Dady Lessons nga albumi i saj i ri “Lemonade”, ajo ngre spektatorët në këmbë.

Yje legjendar të muzikës “Cauntry”, të tillë si Dolly Parton dhe Garth Brooks, ishin mes atyre që u nderuan me çmime, me Books që rrëmbeu trofenë si artisti i vitit të prezantuar nga Taylor Swift.

Çmimin si vokalistja më e mirë femër u shpall Carrie Underwood. Sa i përket meshkujve, triumfues ishte Chris Stapleton, ndërsa çmimin e grupit më të mirë të vitit e mori Little Big Town.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej