Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Çështja Çame/ stuhi në shtypin grek

Nga Klodiana 0

1

Deklarata e Komisionerit Johannes Hahn në lidhje me Çështjen Çame ka shkaktuar stuhi në mediat kryesore greke.

Po kështu, fjalimi i djeshëm i mbajtur në Kuvendin e Shqipërisë nga kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka gjetur jehonë në gazetat e sotme të Greqisë.

Natyrisht, shtypi grek flet për një lajthitje të Komisionit Europian dhe sulme të drejtpërdrejta ndaj Komisionerit Hahn, i cili konsiderohet se nuk është i zoti të mbajë paanëshmërinë që i dikton posti i tij i lartë.

Gazeta “Kathimerini” duke cituar burime anonime nga Brukseli pretendon se Çështja Çame po fryhet artificialisht.

Më poshtë fotot faqeve të para të shtypit të sotëm të Athinës.

1

Çështja Çame (nga asgjëkundi) mbas … pasit që dha spirali

3

Mos vallë erdhi koha të kthehet PASOK? Atje ku i takon?

2

Deputetët e Demokracisë së Re e kanë mbajtur për 20 ditë poshtë jastëkut përgjigjen e Komisionerit Hahn

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>