Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Çështja “Bankers”/ Shteti merr një muaj kohë për të vendosur për apelin

Nga Rexhina Biba 0

bankers-petrolium-655x356
Shteti shqiptar ka arritur ta shtyjë me 1 muaj afatin e ankimimit për Bankers Petrolium.
Sipas Agjensisë Kombëtare të Burimeve Natyrore, zgjatja e afatit prej 30 ditësh krijon mundësinë e gjetjes së elementëve të mjaftueshëm për t’i garantuar suksesin shtetit shqiptar në këtë çështje nëse do të vendosë për ankimim.
Institucionet shqiptare pretendonin në fillim të vitit një shumë prej 65 milion dollarësh nga “Bankers Petrolium”, ku 57 ishin tatim-fitim që s’ishte paguar pasi bilancet deklaroheshin me humbje dhe pjesa tjetër gjoba.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>