Ka than' i moçmi: 

"Dy bija të përmallshme, gurë të paçmuar, si hyj po ndritni ju, Kosovë e Çamëri."

- Asdreni

Çdo mëngjes një lugë nga kjo përzierje dhe humbisni peshë lehtë

Nga Skenderi 0

Përzierja e këtyre përbërësve, nëse konsumohet në mëngjes, ndihmon metabolizmin që të përshpejtojë punën e tij gjatë pjesës tjetër të ditës dhe e ushqejnë trupin me vitamina dhe energji! Gjithçka që ju duhet është pak mjaltë, vaj kokosi dhe kanellë! Të gjithë kemi dëgjuar për efektet e tyre pozitive në organizëm! Nëse e pini rregullisht, mund të humbisni peshë edhe nëse jeni obezë. Kjo pije nuk lejon gjithashtu akumulimin e yndyrës në trup. Ja se si funksionon…

Përbërësit:

– 1 lugë kafe kanellë

– ¾ e filxhanit me vaj kokosi

– ½ e filxhanit me mjaltë

Udhëzim: Përziejini të gjithë përbërësit deri sa të përftoni një krem homogjen. Mbulojeni filxhanin dhe lëreni të pushojë.

Si ta përdorni?

Mund ta shtoni përzierjen, një lugë prej saj, çdo mëngjes në qumësht. Në shumë raste i është shtuar edhe kafes por nëse nuk ju pëlqen ideja e një kafeje me kanellë, e pini me qumësht.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej