Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Buxheti 2018/ Rama: Paketa më e madhe e investimeve publike

Nga Klodiana 0

Në mbledhjen e grupit Parlamentar socialist ku u diskutu buxheti 2018, kryeministri Edi Rama tha se buxheti ka një bazë themelore dhe tepër të rëndësishme.

“Ky projekt, ky buxhet bazohet ekskluzivisht tek të ardhurat e brendshme, që është baza themelore që u jep forcë reformave që do të thellojmë me më vendosmëri dhe kurajo, pa fryrje artificiale nga borxhi i jashtëm.Ka brenda vetes paketën më të madhe të investimeve publike të realizuara ndonjëherë, 86.1 miliardë, ose më shumë se 5 për qind të Prodhimit të Brendshëm Kombëtar

Pjesën e luanit e ka infrastruktura rrugore, por nga ana tjetër ka financime në rritje në krahasim me të shkuarën edhe në ujësjellësa”, deklaroi Rama.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej