Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Bushati me homologun e Malit të Zi: Me rëndësi bashkëpunimi në rajon

Nga Klodiana 0

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati është takuar sot me homologun e tij të Malit të Zi, Srdan Darmanovic, ku në fokus ka qenë bashkëpunimi dy palësh mes dy vendeve.

Në konferencën për shtyp, Bushati tha:“Ne përshëndesim platformën e shqiptarëve, kjo do të jetë një hap përpara përsa i përket lirive dhe të drejtave të shqiptarëve që hetojnë në Malin e Zi. Kemi diskutuar përsa i përketë pakicës majalzese që jetojnë në Shqipëri”.

Bushati u ndal edhe në diskutimet në aspektin ekonomik, u përmendi këtu krijimin e fondit të rajonit çka do të ketë impkat pozitiv për të gjitha vendete rajonit.

Ndërkohë që ministri i Jashtëm i Malit të zi u ndal në falënderim për mbështetjen që i ka dhënë vendi ynë anëtarësimit në NATO.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej