Ka than' i moçmi: 

“ Hani, vidhni, hiç mos mbeten, mbretër sa të hani veten...”
                                                                                        -Petro Marko

“Buffon do të jetë ministri i ri për sportet”

Nga Klodiana 0

Me shumë gjasa ky do të jetë sezoni i fundit i Buffon në futbollin e luajtur. 39-vjeçari vjet ka deklaruar edhe pse jo me një vendim të prerë se shanset për të mbyllur karrierën menjëherë pas përfundimit të Botërorit “Rusi 2018” janë të mëdha.

Gardiani i Juventusit dhe kombëtares italiane e ka thënë troç se ardhmja nuk do ti përkasë botës së trajningut, kështu që mundësitë më të mëdha janë që ‘giggi-n’ ta shohim në postet drejtuese të klubit bardhezi.

Sidoqoftë, Buffon ka edhe një mundësi tjetër në horizont. Vitorio Sgarbi, kreu i partisë “Rilindja” në Itali është shprehur: “Nëse ne fitojmë zgjedhjet, Bufon do të jetë Ministri i ri për Sportet. Ai është një njeri i balancuar, përfaqëson të gjithë kombëtaren dhe tani që po tërhiqet, mund t’i futet politikës.”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej