Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Bota është krijuar për të na tërbuar nga inati

Nga Media 0

Nga Volteri

Po për ç’qëllim është krijuar kjo botë?”, tha Kandidi.

Për të na tërbuar nga inati“, u përgjigj Martini.

(Fragment nga libri “Kandidi”)

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej