Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bora e parë mbulon Dardhën (Foto)

Nga Klodiana 0

Reshjet e para të borës në Dardhë i kanë shtuar fshatit bukurinë e dimrit, ndërsa ai është gati të hapë dyert për të pritur vizitorët e parë të sezonit.

Kanë mjaftuar vetëm 5 cm rreshje dëbore për t’i veshur fshatit ngjyrën e bardhë ndërsa ky destinacion mbetet ndër me të frekuentuarit edhe për turistët të cilët zgjedhin Korçën në fundjavë.

Vetëm 18 km larg Korçës aventura dimërore po pret të apasionuarit pas turizmit të bardhë.

Rezervimet ne bujtinat dhe ambientet mikpritëse për ata që zgjedhin juglindjen e vendit nisin herët sepse një ditë para fundjavës nuk ka më vende.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej