Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bir, të kisha timin kur ishe brenda meje aq sa një lajthi…

Nga Media 0

Nga Alma Dema Tërshalla

Bir,

Të kisha timin kur ishe brenda meje
Aq sa një lajthi
Ëndrrat e mia dashurore i enda ndër ty!
Bir,
Të shoh ndërsa rritesh si lastarët e lajthisë
E qiellit i buzëqesh pafajësisht
Trembem, tutem bir
Brinjët e shpirtit, shtrëngohen ligsht!

Bir,
Qumështi im i ngrohtë
Lëng i jetës time
E jeta e lëngut tim
Të shoh ndërsa rritesh
E hapin e shtrin përtej prehërit tim
E vlagën e qumështit ma trazon me flokë
Krahët tuaj drejt qielli!
Dëshira jote, do ta rrokë…
Bir…

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej