Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Basha: Presidentin ta zgjedhë populli, të ndryshojmë Kushtetutën

Nga Media 0

Të ndryshojmë kushtetutën dhe të zgjedhim presidentin nga populli, ky është propozimi i fundit që vjen nga kryetari i PD-së Lulzim Basha, në mesine krizës politike. Duke folur në çadër, Basha tha: “Na kane ftuar këte jave për punën e presidentit. Ne i kemi votat thonë por hajde ta votojmë bashkë. Atëherë oferta ime është kjo: të zgjedhim presidentin nga populli.

Për të demonstruar seriozitetin ju japim nje ofertë për presidentin. Të ndryshojmë kushtetutën dhe le ta zgjedhë populli”. Ai përsëriti qëndrimin e  tij për zgjedhjet duke theksuar: “Zgjedhje ne 18 qershor nuk ka. Zgjedhje pa opoziten nuk ka e nuk ka per te patur. Cdo perpjekje per dialog duhet te kete parasysh se mbi standartet europiane per zgjedhjet e lira dhe te ndershme nuk do te kete asnje terheqje”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej