Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Barcelona arrin marrëveshjen me Griezmann

Nga Klodiana 0

Mediat evropiane raportojnë se Barcelona ka arritur marrëveshjen me Antoine Griezmann.

Sipas El Mundo Deportivo, presidenti Josep-Maria Bartomeu është takuar me familjen e yllit të Atletico Madrid, për të finalizuar marrëveshjen për sezonin e ardhshëm.

Barcelona thuhet të jetë gati të paguajë 100 mln euro për lojtarin e përfaqësueses franceze, i cili fitoi Këpucën e Artë në 2016 dhe ka një kontratë deri në 2022 me klubin kryeqytetas.

Së fundmi ai është kërkuar me ngulm edhe nga anglezët e Manchester United.

Nëse Barça dhe Atletico gjejnë akordin për shumën, Griezmann do të ishte lojtari i dytë më i shtrenjtë i historisë së klubit katalanas, pas Dembele i cili u ble për 105 mln euro.

mmhttp://telesport.al/barcelona-arrin-marreveshjen-griezmann/

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej