Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Arti shqiptar në muzeumet italiane, fillon në zemrën e arbëreshëve

Nga Klodiana 0

30 emra të artit shqiptarë do të prezantohen në një ekspozitë në muzeumet Italiane.

Arti shqiptar do të prezantohet, për 7 muaj fillimisht në zemrën e Arbëreshëve të Italisë dhe më tej në Piemonte, Lombardia, Veneto, Toscana, Puglia, Liguria Sicilia.

Njoftimi në facebook

Qershor – Nëntor 2018
ARTI SHQIPTAR NË MUZEUMET ITALIANE
EKSPOZITA MË E MADHE SHQIPTARE, 7 MUAJ NË MUZE,
30 EMRA TË ARTIT SHQIPTAR NË MUZEUMET ITALIANE.
Fillon në zemrën e Arbëreshëve të Italisë dhe më tej në Piemonte, Lombardia, Veneto, Toscana, Puglia, Liguria Sicilia.

Kurator Artan Shabani

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej