Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Arrestohen në Greqi dy shoferë të MPJ, transportonin libra me hartën e Shqipërisë së Madhe

Nga Rexhina Biba 0

Dy shoferë të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Shqipërisë janë arrestuar nga policia greke, pasi po transportonin libra në gjuhën shqipe.

Altin Tafa dhe Agim Asllani janë ndaluar nga policia e Janinës, dhe gjatë kontrollit në makinën e tyre u janë gjetur abetare e libra shqip, në përmbajtjen e të cilëve ishte edhe harta e Shqipërisë së Madhe.

Ata janë shoqëruar në Policinë e Janinës, ku po merren në pyetje lidhur me librat që transportonin.

Sipas policisë greke, dy shoferët shqiptarë të Ministrisë së Punëve të Jashtme akuzohen për shpërndarje e materialeve propagandistike, dhe sipas tyre edhe për veprime që cenojnë marrëdhëniet mes 2 shteteve.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej