Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Apple është gati të nxjerrë në treg iPhone-in më të shtrenjtë të parë ndonjëherë

Nga Klodiana 0

Apple është gati të hedhë në treg smartfonin më të shtrenjtë të bërë ndonjëherë.

Çmimi i smartfonit të njohur paraprakisht si iPhone XS Max, pritet të dalë këtë javë dhe me siguri thuhet që do kushtojë më shumë se 1000 paund ose 1500 dollarë.

iPhone i ri tashmë është telefoni më i shtrenjtë që Apple ka bërë ndonjëherë: iPhone X e vitit të kaluar kishte çmimin më të lartë ndonjëherë të çdo iPhone tjetër, dhe versioni më i madh i të njëjtit telefon me siguri do të jetë shumë më i shtrenjtë.

iPhone X aktualisht shitet për 1,149 dollarë në konfigurimin e tij më të madh të memorjes.
Kur u njoftua për çmimin e lartë të iPhone XS Max, disa nuk ngurruan të bënin ironi me emrin e tij “XS Max” duke u shprehur se kjo i përshtatet më së miri çmimit të tij të tepërt.

Dalja në shitje e këtij iPhone të ri do të thotë që çmimet e iPhone X do të ulen gradualisht, por hedhja e tij në treg po vjen në një moment jo shumë të përshtatshëm duke marrë parasysh mosmarrëveshjen e Amerikës me Kinën sa i takon tarifave rreth tregtisë. Apple ka sugjeruar që ato tarifa shtesë mund të rrisin koston e prodhimeve të saj deri në 25 përqind.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej