Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Angli/ Vidhte stoli dhe para nëpër banesa, dënohet 42 vjeçari shqiptar pas 10 vitesh (foto)

Nga Ejona 0

Gjykata e Britanisë e Madhe ka dënuar sot një 42 vjeçar shqiptar, pasi akuzohet për vjedhjen e stolive me vlerën e më shumë se 500 mijë paundëve.

Hajduti i idenifikuar si Astrit Kapaj, është akuzuar për thyerjen e shtëpive me vlerën e më shumë se 1 milion paundve në periferinë e pasur në jugperëndim të Londrës në harkun kohor të 10 vjetëve (2008-2018).

Daily Mail raporton se ky shtetas është paraqitur edhe më parë në gjykatë i akuzuar për gjashtë vjedhje të tjera, që kapnin shumën e 90 mijë dollarëve në pronat në Wimbledon.

Mary Atera, që ka ndjekur akuzat, tha sot: “I pandehuri kishte shënjestruar zona specifike dhe vjedhjet ishin kryer vetëm gjatë natës, ndërmjet orës 7 të darkës dhe 5 të mëngjesit. I pandehuri kryente kërkime shumë të hollësishme kur hynte në shtëpi, duke mbyllur gjithçka siç ishin, duke bërë që disa nga viktimat të mos kuptonin asgjë që ishin grabitur. Ai synonte stoli dhe para”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej