Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Angli/ Makina përfundon në barrierat e “Westminster”-it, disa këmbësorë të lënduar (film)

Nga Klodiana 0

Forca të armatosura të policisë kanë rrethuar një automjet dhe arrestuan drejtuesin e tij, pasi kishte goditur një numër të pacaktuar ende këmbësorësh, e më pas u përplas me barrierat e sigurisë jashtë Parlamentit britanik, “Westminster”, mëngjesin e kësaj të marte.

Dëshmitarët kanë dëgjuar një “goditje të zhurmshme” kur një automjet ngjyrë gri goditi barrierat rreth orës 7:30 të mëngjesit, në Londër. Parlamenti u rrethua për momentin dhe hyrjet nuk lejoheshin pas incidentit. Përplasja vjen 17 muaj pasi Khalid Masood shtypi këmbësorët në urën e “Westminster”-it, përpara se të therte me thikë Keith Palmerin, një oficer policie në portat e Parlamentit.

Dëshmitarët e ngjarjes së sotme u thanë oficerëve se fillimisht ishin tërhequr mbrapsht, me dyshimet se makina mund të përmbante eksploziv.

BREAKING: Car smashes into security barriers outside the Houses of Parliament Full story: https://dailym.ai/2vCroeb

Posted by Daily Mail on Tuesday, August 14, 2018

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej