Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

Ambasadori i SHBA: “Ka ministra që i vlerësoj me zero”

Nga Klodiana 0

Ambasadori i SHBA në vendin tonë, Donald Lu, përmes një komunikimi online, i ka kthyer përgjigje pyetjeve të bëra në rrjetin social Facebook. Lu është shprehur se disa prej ministrave i vlerëson me notën 10 dhe disa me zero.

“Reforma në drejtësi do të vazhdojë, vettingu me rëndësi. Gjyqtarët do të largohen dhe më shumë se në Kosovë. Plani A dhe B për vettingun, respektimi i vendimit të Kushtetueses. Nëse ligji është në përputhje me Kushtetutën do zbatohet. Nëse Gjykata thotë se ligji ka probleme, do të rregullohen. Uroj që këto probleme të rregullohen sa më parë në Parlament. Dështimi i reformës në drejtësi nuk është një opsion”, tha ambasadori Lu.

Live with Ambassador Lu

Posted by U.S. Embassy-Tirana on Wednesday, November 2, 2016

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej