Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Aktori shqiptar: Shkova në lokal për të ngrënë dhe pronari i thotë kamerierit “Shko içik te ai flokshi”

Nga Media 0

Aktori shqiptar, Genti Deçka përmes një statusi në Facebook ka treguar se si pronari i një lokali e ka etiketuar duke u bazuar tek model ii folkëve të tij, duke menduar se nuk ishte shqiptar.

“Ai momenti kur shkon në një lokal për të ngrënë dhe pronari i thotë kamerierit:-‘Shko içik te ai flokshi’….edhe kur më degjon të flas shqip me thotë:-‘Ma bo hallall se e dh***, se qenke shqiptar’…”, ka shkruar aktori.

Ndërsa i pyetur nga miqtë e tij mbi reagimin pas asaj që ndodhi Deçka shkruan: “Kur tha ai flokshi edhe kamerieri s’po e merrte vesh për kë bëhej fjalë…ngrita dorën edhe i thashë: ‘ktu flokshi, ktu’”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej