Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Aksident i rëndë në Lushnje, humb jetën 23-vjeçari

Nga Klodiana 0

Një 23 vjeçar ka humbur jetën dhe një person tjetër është plagosur pasi makina e tij ka dal nga rruga.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme  pranë fshatit Murrizë në Lushnjë.

Shkak i aksidentit mësohet të ketë qënë shpejtësia e lartë e automjetit tip “Benz”, për pasojë ka humbur jetën shtetasi A.D. 23 vjeç, ndërsa është plagosur shtetasi M.P.

I plagosuri është transportuar drejt spitalit për trajtim mjekësor.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej