Ka than' i moçmi:

"“Harrojmë se ditët tona janë të matura dhe se gërshëra e shtrigës kohë është gjithnjë gati të presë fillin e gjëllimit.”

-  Mid’hat Frashëri

Ahmetaj: Falje detyrimeve për bizneset që kanë krijuar borxh deri në 2010

Nga Rexhina Biba 0

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, duke folur gjate mbledhjes se Keshillit Tatimor.
/r/n/r/nMinister of Finance, Arben Ahmetaj, speaks during a meeting of the Taxes Council.
Të gjitha sipërmarrjet që kanë krijuar borxhe deri në dhjetor të 2010-ës do të përfitojnë falje të plotë të detyrimeve tatimore dhe doganore.
Njoftimin e dha ministri i Financave, Arben Ahmetaj, ku ka sqaruar se për vitet 2011-2014 falja e detyrimeve do të jetë e pjesshme.
Kjo amnisti tashmë ka marrë miratimin edhe nga FMN.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>