Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

54 të vdekur nga i nxehti në Kanada

Nga Media 0

Ka shkuar në 54 numri i vdekjeve nga vala e të nxehtit që ka pushtuar Kanadanë. Që nga e premtja e kaluar, në zonën e Quebec-ut, temperaturat i kanë kaluar 36 gradët.

Viktimat, siç raportojnë autoritetet shëndetësore, janë  persona mbi të 50-tat, të cilët jetonin në banesa pa ajër të kondicionuar.

Një mot i tillë me kaq viktima nuk është parë që në vitin 2010, ku rreth 100 njerëz vdiqën në zonën e Montrealit nga nxehtësia ekstreme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej