Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

27-vjeçari që befasoi Europën, fituesi i Eurovizionit kryen transplant zemre

Nga Media 0

Salvador Sobral, portugezi që fitoi Eurovizionin rrëmbeu zemrat e të gjithëve me këngën thuajse përrallore dhe interpretimin e tij.

Por ndërsa të gjithë u befasuan prej atij zëri, zemra i rrihte me vështirësi.

Gjatë muajit të Eurovision-it ai pati lajmëruar se kishte nevojë për transplant zemre.

Por tashmë fituesi portugez i eurovizionit Salvador Sobral e ka kryer transplantin e zemrës.

Prej muajsh ai ishte në një terapi derisa dhuruesi u gjet dhe këngëtari mund të jetojë.

Mediat  vendase tregojnë se 27-vjeçari është në gjendje të mirë shëndetësore, por do t’i duhet të qëndrojë për një kohë të gjatë larg nga skena.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej