Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

207 të vdekur nga tërmeti që goditi Irakun dhe Iranin

Nga Media 0

Nga tërmeti 7,3 ballë në kufirin verior mes Iranit dhe Irakur ka së paku 207 viktima deri më tani.

Numri i të plagosurve ka shkuar në 2,500 dhe pritet që të rritet ende.

Isha duke ngrënë darkë me fëmijët e mi, kur papritur ndërtesa filloi të dridhej. Fillimisht mendova se ishte një bombë e madhe, por më pas dëgjova dikë rreth meje i cili bërtiti “tërmet!”, është shprehur një prej banorëve në Bagdad.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej