Ka than' i moçmi: 

"Shqipëria është një vend i bekuar me njëmijë bukurira, shkelur nga turma e cila ushqen njëfarë urrejtje ndaj bukurisë".

                                                                                       -Faik Konica

207 të vdekur nga tërmeti që goditi Irakun dhe Iranin

Nga Media 0

Nga tërmeti 7,3 ballë në kufirin verior mes Iranit dhe Irakur ka së paku 207 viktima deri më tani.

Numri i të plagosurve ka shkuar në 2,500 dhe pritet që të rritet ende.

Isha duke ngrënë darkë me fëmijët e mi, kur papritur ndërtesa filloi të dridhej. Fillimisht mendova se ishte një bombë e madhe, por më pas dëgjova dikë rreth meje i cili bërtiti “tërmet!”, është shprehur një prej banorëve në Bagdad.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej