Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

10-vjetori i pavarësisë së Kosovës Serbia nis tanket në kufi (film)

Nga Klodiana 0

Vetëm 3 ditë e ndajnë Kosovën nga 10-vjetori i pavarësisë, por duket se Serbia ende nuk mund ta pranojë këtë gjë dhe ka bërë provokimin e radhës.

Ditën e sotme Serbia ka dërguar tanke në kufi me Kosovën, shkruan Zëri.info, i cili ka publikuar edhe një video ku duken tanket të cilat shkojnë nga Presheva në drejtim të pikës kufitare në fshatin Muqibabë në kufi me Gjilanin.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej