Zgjedhjet e 18 qershorit/ Mitingu i parë i PS në sheshin Skënderbej

0
270
Kryeministri Edi Rama, Kandidati i PS per Bashkine e Tiranes, Erion Veliaj, Kryetari i FRD, Bamir Topi dhe Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, gjate mitingut permbylles te fushates se Aleances per Shqiperine Europiane, ASHE, ne sheshin “Nene Tereza”, per zgjedhjet lokale te 21 qershorit. /r/n/r/nPrime Minister Edi Rama, Candidate of Socialist Party for mayor of Tirana, Erion Veliaj, Head of FRD, Bamir Topi and Parliament Speaker Ilir Meta, during the closing campaign of Aliance for the European Albania, AEA, in the square "Mother Teresa", for local elections on 21 June.

Partia Socialiste po zhvillon mitingun e parë për zgjedhjet e 18 qershorit, në sheshin “Skënderbej”.

Në këtë miting marrin pjesë kryeministri Edi Rama, koordinatori i PS për Tiranën, Saimir Tahiri, kryebashkiaku Erion Veliaj si dhe deputetë të qarkut të Tiranës.

PS ka menduar që të çelë fushatën përmes një takimi me të rinjtë e qarkut të Tiranës, të cilët votojnë për herë të parë në zgjedhjet parlamentare.

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.