Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zbulohet shkaku i helmimit të 60 nxënësve në shkollën “Adem Haxhia”

Nga Ejona 0

Pas pesë ditësh nga ngjarja e pazakontë që ndodhi në Shkodër, është zbuluar shkaku i helmimit të paktën 60 nxënësve të shkollës “Adem Haxhia” në Postribë.

Sipas burimeve mediatike kampionët e marrë nga DSHP Shkodër për analizë kanë nxjerrë se shkaku i cili helmoi nxënësit ka qenë prania e salmonelës në ushqimit e konsmuar.

Si fillim u raportua për 19 nxënës që u paraqitën me të vjella, temperaturë dhe me marrje mendsh në spital, por situata është bërë çdo orë dhe më e rëndë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej