Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vrau tetë familjarët/ Gjykata dënon me burgim të përjetshëm autorin e masakrës së Selenicës

Nga Ejona 0

Është dënuar me burgim të përjetshëm autori i masakrës së Selenicës, Ritvan Zykajn.

Gjykata e Vlorës dha sot dënimin ndaj vrasësit të 8 personave të një familje pa të drejtë gjykimi të shkurtuar.

Në të gjitha seancat e gjyqit të cilat kanë nisur që nga muaji korrik, autori është shfaqur i qetë gjakftohtë dhe në formë të mirë fizike.

Masakra e Selenicës ndodhi në datë 10 gusht në fshatin Resulaj të Selenicës, ndërsa Ritvan Zykaj vrau me armë zjarri 8 persona, nga të cilët dy të mitur.

Masakra e Selenicës, përcillen për në banesën e fundit 8 viktimat

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej