Vrasja në Elbasan/ Autorët ishin katër persona me maska, qëlluan njëherazi me pistoleta

Duhet të lëçisni

Shpërthen cisterna me benzinë në Nigeri, të paktën 23 viktima, përfshirë studentë

Të paktën 23 persona, përfshirë studentë, u vranë pas një shpërthimi të cisternës në shtetin Kogi, Nigeria qendrore të Mërkurën, tha policia lokale. Idris Fika...

Gjermania në valën e dytë të COVID-19? Rriten ndjeshëm shifrat e infektimeve të reja në 24 orët e fundit

Ashtu si në Britaninë e Madhe dhe shumë vende të tjera europiane, edhe në Gjermani shifrat e infektimeve të reja janë rritur ndjeshëm ditët...

Pamje shokuese në Rusi/ Zogj të ngordhur bien nga qielli në qytetin afër centralit bërthamor (film)

Tingëllon si një skenar filmash fantashkencë, por është një ngjarje e vërtetë dhe ka ndodhur në një qytet rus. Bëhet fjalë për një ndodhi të...

Ja emrat e mjekëve që do dalin në protestë në oborrin e QSUT. Policia u refuzon lejen: Jemi në kohë Covid-i.

Mjekët kanë paralajmëruar një protestë ditën e nesërme para oborrit të QSUT-së, por policia u ka refuzuar lejen me arsyetimin se nuk lejohen grumbullimet...

Të tjera detaje mësohen në lidhje me ekzekutorët e Bujar Çelës, mëngjesin e sotëm në Bradashesh të Elbasanit.

Raportohet se atentatorët kanë qënë katër persona të maskuar që kanë qëlluar njëherazi mbi trupin e 51-vjeçarit Çela. Autorët e kanë vëzhguar viktimën, kanë pritur që të ulet në lokal për të pirë kafen e mëngjesit dhe kanë qëlluar mbi të. Më pas ata janë larguar me një automjet tip “Brenz”.

Pak minuta pas ngjarjes policia gjeti tjetër mjet në flakë, ç’ka ngre dyshime se autorët kanë përdorur dy automjete për të vënë në zbatim planin e tyre. Bëhet fjalë për një një “Renault” me targa AA 876 DC që dyshohet të jetë përdorur gjatë atentatit. Autorët i kanë vënë flakën makinës në një rrugicë në fshatin Murras, përgjatë aksit Elbasan-Peqin.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në orën 05:45 të mëngjesit të sotëm në një lokal tek rrethrrotullimi i Bradasheshit. 50-vjeçari, i cili punonte si taksist (pa licencë) u ekzekutua teksa po pinte kafen e mëngjesit.

 

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Shpërthen cisterna me benzinë në Nigeri, të paktën 23 viktima, përfshirë studentë

Të paktën 23 persona, përfshirë studentë, u vranë pas një shpërthimi të cisternës në shtetin Kogi, Nigeria qendrore të Mërkurën, tha policia lokale. Idris Fika...

Gjermania në valën e dytë të COVID-19? Rriten ndjeshëm shifrat e infektimeve të reja në 24 orët e fundit

Ashtu si në Britaninë e Madhe dhe shumë vende të tjera europiane, edhe në Gjermani shifrat e infektimeve të reja janë rritur ndjeshëm ditët...

Pamje shokuese në Rusi/ Zogj të ngordhur bien nga qielli në qytetin afër centralit bërthamor (film)

Tingëllon si një skenar filmash fantashkencë, por është një ngjarje e vërtetë dhe ka ndodhur në një qytet rus. Bëhet fjalë për një ndodhi të...

Ja emrat e mjekëve që do dalin në protestë në oborrin e QSUT. Policia u refuzon lejen: Jemi në kohë Covid-i.

Mjekët kanë paralajmëruar një protestë ditën e nesërme para oborrit të QSUT-së, por policia u ka refuzuar lejen me arsyetimin se nuk lejohen grumbullimet...

Yuri Kim reagon për Gjykatën Kushtetuese: Mos u dorëzoni kurrë para atyre që nuk e duan drejtësinë

Ambasadorja e ShBA në Shqipëri, Yuri Kim ka thënë se zbatimi i Reformës në Drejtësi duhet të vijojë dhe askush nuk duhet të dorëzohet...