Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vrasja në “Astir”/ Flet Noel Dishi: Pse e vrava Vilson Tafçiun

Nga Klodiana 0

Vrasja në “Astir”, këtë të shtunë del para gjykatës autori i dyshuar për vrasjen e 28 vjeçarit Vilson Tafçiut, (Noka) me 20 janar, i cili ka zbuluar detaje te reja nga ngjarja.

Dishi është vetëdorëzuar tre ditë pas ngjarjes në bashkëpunim me familjarët e autorit të dyshuar. Ngjarja e rëndë pas një konflikti të çastit ka vrarë Vilson Tafçiun, i cili ndodhej në ambientet e një lokali në Astir.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se Dishi ditën e ngjarjes ka qenë në Prokurorinë e Durrësit ku ka dëshmuar për një ngjarje që kishte ndodhur dy vite më parë ky ai ishte marrë peng nga tre persona.

Dishi ndër të tjera thekson se pas dhënies së dëshmisë në prokurorine e Durresit, është telefonuar nga Vilson Noka Tafçiu dhe e lane te takoheshin në Astir.

“Debatuam dhe Vilsoni më tha se do ta bëj me keq se sa ta kanë bërë. Do të mbaj në bagazh të makinës dhe do ta thyej koken. Më pas edhe me shau. Tentova të largohesha, por ai vijonte me të njëjtën mënyrë. Atëherë e kam qëlluar. U trondita kur kuptova se çfarë bëra.”, tha Dishi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej