Vrasja e ish-efektivit, babai i Malkos: Pse policia nuk ka kapur autorët?

Duhet të lëçisni

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...

Është zbardhur dëshmia e babit të Santiago Malkos të dhënë ditën e sotme para trupës gjykuese.

Burimet bëjnë me dije se babi i ish-efektivit 27-vjeçar, ka thënë që lajmin e ka mësuar nga televizioni, teksa në kohën kur ka shkuar në vendin e ngjarjes nuk ka pasur asnjë postbllok policie.

Pse uniformat blu nuk i kanë kapur autorët. Une nuk kam pasur dijeni që djali im të kishte konflikte me ndonjë person. Nuk njoh asnjë nga personat e dyshuar.”- është shprehur babai i Malkos.

Gjithashtu, bëhet me dije se në seancë nuk është paraqitur bashkëshortja e viktimës Dea Malko. Sipas policisë bashkëshortja e ish-punonjësit të policsë është larguar jashtë vendit.

Kujtojmë që në kërkim për këtë çështje janë Leonard Duka, 33-vjeç, Erlis Duka, 29-vjeç, Ilir Selmani, 34-vjeç, Oltian Loga, 38-vjeç, Dritan Agaj, 38-vjeç, Fatmir Hyseni Musai, 42-vjeç, Aleksdandër Maxhaku, 37-vjeç, Xhoni Nica, 24-vjeç.

Ndërkohë, theksohet se procesi gjyqësor është duke u zhvilluar kundër Blendi Tetës dhe 8 personave të tjerë, teksa viktima është vrarë në Tiranë më 27 gusht 2019.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...

Foshnja 1-vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Kosovë, shifrat e 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 170 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19. Autoritetet vendase bëjnë me dije se...