Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vlorë/ Operacioni “Prita”, kapen 48 kg drogë

Nga Klodiana 0

Policia e Vlorës ka sekuestruar një sasi prej 48 kg lëndë narkotike kanabis sativa në kuadër të një operacioni të koduar “Prita”.

Mësohet se në një banesë në lagjen “24 Maji” u gjet sasia e lëndës narkotike si dhe 97 fidanë kanabis, e mbjellë, ndërsa janë arrestuar në kushtet e flagrancës shtetasit Z.I., 36 vjeç dhe E.B., 30 vjeç.

Policia ka sekuestruar gjithashtu edhe dy automjete, aparate celularë, një peshore elektronike e sende të tjera, ndërkaq materialet iu referuan Prokurorisë për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike” dhe “Kultivimi i bimëve narkotike”, kryer në bashkëpunim.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej