Video/ Vdes duke bërë akrobaci nga shkëmbinjtë

0
38

Një vdekje tragjike ka ndodhur në Spanjë kur babai është hedhur në ujë duke përfunduar tragjikisht në pjesën e shkëmbinjve duke gjetur vdekjen. Pamjet e rënda janë regjistruar nga një barkë në sipërfaqen e ujit, nga ku filmonin djali dhe gruaja e viktimës.

Hollandezi 31-vjeçar shihet qartë që bëhet gati të hidhet në ujë nga të paktën 30 metra lartësi, të enjten e kaluar në ishujt Malgrats.

Megjithatë veprimi i guximshëm përfundoi në mënyrën më të keqe teksa burri kupton se me kërcimin e tij nuk kalonte dot hapësirën shkëmbore para ujit dhe përplaset ashper me gurët përpara se të bjerë në det.

Menjëherë janë dëgjuar ulërima tmerri si nga burri dhe nga personat që po regjistronin hedhjen tragjike.Sipas raportimeve trupi i viktimës që ende nuk është identifikuar, u gjet në ujë pas kërkimeve dhe nuk është e qartë nëse autoritetet po hetojnë ngjarjen. Këto hedhjet nga shkëmbinjtë janë mjaft të preferuara nga pushuesit në të gjithë Majorca.

Viktima kishte marrë me qera barkën që gruaja dhe i biri të filmonin hedhjes, siç raportonte  Majorca Daily Bulletin.