Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vetëm 4 ditë në krye të detyrës/ Shkarkohet drejtoresha e Hetimit Tatimor, Silvana Lamaj

Nga Ejona 0

Shkarkohet pas vetëm 4 ditë qëndrimi në krye të Drejtorisë së Përgjithshme të Hetimit Tatimor, Silvana Lamaj.

Mësohet se shkak për shkarkimin e menjëhershëm të Lamaj janë bërë reagimet e shumta ndaj Lamaj e cila më parë pasi ishte gjobitur për mosdeklarim të pasurisë.

Lamaj zëvendësoi në këtë detyrë Adrian Shehun. Më parë ajo ka punuar si shefe finance në kohën kur bashkia e Tiranës drejtohej nga Lulzim Basha. Nga ana tjetër, ajo është angazhuar në fushatën e Halim Kosovës, i cili asokohe kandidonte përballë Erion Veliajt.

Me një vendim të datës 10 nëntor 2014 nga Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave Lamaj ishte gjobitur për mosdeklarim të pasurisë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej