Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vendimi për gjyqin Tahiri-Paloka shtyhet në 23 maj

Nga Loneta 0

Shtyhet për të tetën herë radhazi seanca për dhënien e vendimit lidhur me padinë për shpifje të ish-Ministrit Tahiri ndaj kreut të grupit parlamentare të Partisë Demokratike, Edi Paloka.

Shkak edhe këtë herë është bërë mosformimi i trupit gjykues në Gjykatën e Lartë. Në seancën gjyqësore mungonin gjyqtarët Aleksandër Muskaj dhe Edmond Islamaj.

Seanca e rradhës do të zhvillohet me 23 maj.

Ish-Ministri i Brendshëm Tahiri e ka paditur Palokën për shpifje në 2015, pasi ky i fundit e ka akuzuar si të lidhur me krimin dhe bandat kriminale në vend.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej