Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Velina është shoqëruese e prezantuesit

Nga 27-shi 0

Velinë ose showgirl është një shoqëruese e prezantuesëve apo moderatorëve në programe televizive, llotari kombëtare, mbrëmje gala me qilim të kuq apo evente të tjera të mëdha që kanë nevojë për folës.

Velinat shoqëruese janë zakonisht vajza të reja të veshura në mënyrë tërheqëse, sinë të kërcejnë disi dhe nuk para flasin, por vetëm buzëqeshin. Disa prej tyre arrijnë të zhvillojnë kariera televizive, kurse të tjerat shpesh bëhen stjuardesa në linjat ajrore.

Në raste të rralla velinat janë meshkuj, të cilët thërriten “velini”. Meshkujt që bëjnë këtë profesion janë shumë mendjehapur dhe mentalitet të ccliruar nga paragjykimet.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej