Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vasili: Humbja e shpresës trajtohet me batuta vulgare nga Rama

Nga Klodiana 0

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” është shprehur se vendi po vuan nga një skizofreni ekonomike, sociale dhe morale.

Ai shprehet se shqiptarët  po vuajnë klithmat, ndërsa Ramën e quan si një të “sëmurë që ndodhet në krye të qeverisë”. Shqiperia pa Edi Ramen ose kthimi nga skizofrenia ne qetesi !!! Shqiperia po vuan nje skizofreni ekonomike,sociale dhe morale,qe lidhet me antistandartin skizoid Edi Rama. Varferia ekstreme,qe largon qindra mijra shqiptare po shitet si normalitet nga skizofrenia e Edi Rames.

Deprimimi i rende shoqeror dhe humbja e shpreses,po trajtohen me vulgaritet te pashembullt qeveritar permes batutash ordinere dhe nje gjuhe rrugesh e bordellosh qe vetem nje skizofren si Edi Rama mund ta perdore. Qeverisja e tere eshte perfshire nga stuhira skizofrenike,qe po cojne drejt qorrsokakut shkaterrimtar ekonomine e Shqiperise.

Shqiptaret po shohin e vuajne klithmat,ulerimat,gjestet e veprimet te nje njeriu shume te semure ne krye te qeverise. Shqiperia ka nevoje klithese per qetesi dhe vetem e vetem per qetesi.

Shqiperia mund dhe duhej te kerkonte shume me shume,por per fat te keq i duhet te kerkoje sot minimumin pra normalitetin dhe te sheroje plaget e shumta,qe nje i semure rende si Edi Rama i ka shkaktuar. Shqiperia duhet te clirohet nga antishteti,nga antistandartet,nga antiqetesia,nga antinormaliteti qe i ka imponuar nje i semure shume rende. Shqiperia nuk mund te jetoje ne menyre skizofrenike sepse Edi Rama eshte i tille.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej