Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Valë shkarkimesh tek Tatimet dhe Dogana pas “ultimatumit” të Ramës

Nga Ejona 0

Nuk kanë kaluar shumë ditë nga shkarkimi i drejtores së Tatimeve, Vasilika Vjero dhe drejtores të Doganave, Belinda Ikonomi.

Menjëherë pas këtyre sharkimeve, mësohet se pas mbledhjes së ditës së sotme të kryeminstrit Rama, zv-kryeministrit Erion Braçe me dy drejtuesit e rinj përkatësisht Arlind Gjokutaj në krye të Doganave si edhe Enton Duro në Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve është shkarkuar drejtori i Hetimor tatimor si edhe disa drejtuesit rajonalë, ndërsa janë dorëhequr nëndrejtorët rajonalë në Tatime e Dogana.

“Kush nuk arrin objektivat brenda afatit do të largohet nga puna” është shprehur Rama gjatë takimit ndërsa u ka dhënë ultimatum drejtorëve rajonalë se kanë vetëm një muaj kohë për të arritur objektivat.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej