Vajzës i nxjerrin tumorin 9 kilogram nga barku

0
251

Dietat mund të jenë të vështira, veçanërisht nëse nuk marrin rezultatet që dëshirojmë. Por për Jaimi Conwell ishin bërë pjesë e jetës tashmë.

28-vjeçarja prej vitesh po përpiqej të humbiste peshë, por pa rezultat. Ajo provoi dieta me kalori të ulta përpara se të shkonte për kontroll në mars të vitit 2021. Pikërisht atëherë ajo zbuloi arsyen e vërtetë që nuk mund të humbiste peshë një tumor 9 kg që vazhdonte të rritej në mitër.

Jaimi, e cila jeton në Teksas, SHBA u shpreh se kishte filluar të shtonte peshë gjatë dy viteve të fundit. Në atë kohë ajo ishte 252 kilogramë. Pas analizave të gjakut, ajo zbuloi se qelizat e bardha të gjakut ishin më të larta se normalja.

Pas kontrollit dhe analizave të nevojshme, 28 vjeçarja iu nënshtrua operacionit. Ajo u diagnostikua me një tumor teratoma një tumor që ishte rritur gjatë gjithë jetës së saj.

Operacioni doli me sukses dhe tani Jaimi i është rikthyer dietës dhe fitnesit. Ajo ka humbur 103 kilogramë dhe tani peshon 147 kilogramë. Jaimi e ka treguar rrugëtimin e saj në rrjetet sociale.